You are here

Kühne Salata Sosları ile Değişik Salata Tarifleri

Formuna dikkat edenlerin, hafif beslenmek isteyenlerin ya da yemek hazırlama işinden pratik bir şekilde çıkmak isteyenlerin bir numaralı tercihi salata… Her ne kadar sağlığa faydaları ile tercih edilen bir menü olsa da, salatalar kimi zaman biraz sıkıcı olabiliyor. Kühne Salata Sosları, birbirinden değişik salata tarifleri yaratmanıza yardımcı olacak!

Salatada Tat Arayanlara: Hardal Soslu Avokadolu Salata

Sağlığınıza dikkat etmek ve salata yemek istiyorsunuz, ancak tatsızlığı canınızı sıkıyor ve motivasyonunuzu kırıyorsa; bu tarif tam size göre! Değişik salata tarifleri söz konusu oldu mu, dildeki farklı tat noktalarını hedef almak önemli. Eğer yediğiniz yemekte hafif acı seviyorsanız, bu salataya bayılacaksınız!


Bir tabak salata için size gereken malzemeler şu şekilde: Bir avokado, birkaç ceri domates, siyah zeytin, beyaz peynir, semizotu, zeytinyağı, Kühne Hardallı Salata Sosu ve arzuya göre tuz ile karabiber.


Gelelim salatanın yapılışına! Öncelikle avokadoyu kabuğundan çıkartmak gerek. Bunun için öncelikle avokadoyu ikiye bölün ve çekirdeğini çıkartın. Bu çekirdeği daha sonra evde avokado büyütmek üzere saklayabilirsiniz. Siyah kabuk içerisinde kalan yeşil avokadonun etli kısımlarını, kabuğundan çıkartmadan uzunlamasına kesin. Daha sonra bir yemek kaşığı ile avokadoyu kabuğundan ayırın, Bu sayede dilimlenmiş avokadoları kolaylıkla derisinden ayırmış olacaksınız! Ceri domatesleri oradan ikiye bölüm. Bu iki temel malzemeyi, semizotu ile bir karıştırma kabında alın. Üzerine beyaz peynir ve çekirdeksiz siyah zeytini ekleyin. Üzerinde hafifçe zeytinyağı gezdirdikten sonra, Kühne Hardallı Salata Sosu ile harmanlayın. Arzu ederseniz tuz ve karabiber de ekleyebilirsiniz. Bu sebze ve sos karışımını, karıştırma kabanda iyice yoğurduktan sonra servis tabağına alın. Dijon hardalının, aromatik ot ve sirke ile karışımından oluşan hardallı sos, salataya harika bir aroma katacak.

Gerçek İtalyan Lezzeti: Caprese Salata

Değişik salata tarifleri arayışımızda, şimdiki rotamız mutfağı ile dünyadaki tüm kalpleri fethetmiş olan İtalya… Öncelikle İtalyan bayrağını gözlerinizin önüne getirin. Bu bayrağın renkleri bu salataya ilham verecek! Küçük bir hatırlatma, İtalya’da bu salata klasik bir başlangıç yemeği olarak sunuluyor, yani yemek yani salatası olmaktan ziyade bir iştah açıcı olarak düşünülebilir.


Çaprese salata için size gereken malzemeler şu şekilde: dilimlenmiş mozzarella peyniri, iri birkaç domates, iri fesleğen yaprakları, deniz tuzu, Kühne Balzamikli Salata Sosu, ve biraz kurutulmuş kekik.


Çaprese salata, değişik salata tarifleri arasındaki en kolay seçenekleren bir tanesi… Sofrasına kolayca bir çeşit daha eklemek isteyenlerin bir numaralı tercihi olacak! Öncelikle mozzarella peynirini dilimleyin. Dilimlerin orta kalınlıkta olması önemli… Daha sonra domatesleri yıkayıp aynı şekilde dilimleyin. Bu noktada domatesler kabukları ile bırakılcağı için, hem iyice temizlemeye hem de yumuşak kabuklu domateslerin tercih edildiğine emin olmak gerek. Son olarak da fesleğen yapraklarını yıkayın. Şimdi malzemelerin dizilimine geldi sıra! Hazırladığınız tüm malzemeleri; bir dilim domates, bir dilim mozzarella olacak şekilde yuvarlak bir servis tabağına dizin. Her bir domates diliminin üzerine bir tane fesleğen yaprağı koyun. Kalanını salatanın ortasına bırakabilirsiniz. Salatayı hazırladıktan sonra, üzerinde Kühne Balzamikli Salata sosu gezdirin, tuzla ve kekiklerle lezzetlendirin!

Rengarenk Bir Tutku: Akdeniz Salata

Çaprese salata ile hazır Akdeniz kıyılarına inmişken, biraz daha orada kalalım ve bir Akdeniz Salata tarifine göz atalım. Değişik salata tarifleri içindeki en sağlıklı seçeneklerden bir tanesi olan Akdeniz Salata, kolay yapımı ve lezzetli tadı ile en sevilen lezzetlerden bir tanesi!


Akdeniz salata için gereken malzemeler şu şekilde: Akdeniz yeşillikleri, havuç, ceri domates, küçük turp ve Kühne Akdeniz Salata Sosu.


Sırada bu lezzetli salatanın yapılışı var. Öncelikle bir karıştırma kabına ihtiyacınız var. Hazırlanan tüm malzemeler bu kabin içerisine girecek Yeşillikleri yıkayın ve uzun uzun kesin. Ceri domatesleri ortadan ikiye bölün ve kaba ekleyin. Minik turpları ince ince dilimler halinde dilimleyin. Dilimlerken eğer bir soyucu kullanırsanız, mideye kadar göze de hitap eden bir sonuç elde etmiş olursunuz. Daha sonra aynı yöntemi kullanarak havuçları da dilimleyin. Tüm malzemeleri hazırladıktan sonra, Kühne Akdeniz Salata Sosu’nu karıştırma kabına ekleyin. İri biber parçaları ve keskin kokulu mevsim bitkileri içeren bu lezzetli sos, salataya harika bir dokunuş katacak!