You are here

Kühne ile Boş Geçme

Atıkların değerlendirilerek yeniden hayata kazandırılması; gezegenimizin mavi kalabilmesi, doğal kaynakların daha verimli tüketilmesi ve kaynakların daha ekonomik kullanılmasında büyük bir rol oynuyor. Buradan yola çıkıldığında geri dönüştürülen atıkların dünyamızın daha güzel bir geleceğe sahip olmasında tahmin edilenden daha büyük bir etkisi olduğunu söyleyebilmek mümkün.


Peki geri dönüşüm olarak adlandırılan bu süreci kendi evinizde de uygulayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için tek yapmanız gereken, yeniden değerlendirilebilecek malzemeleri çöpe atmak yerine farklı amaçlar için tekrar kullanmak. Biz Kühne markası olarak, bütün canlıların evi olan dünyamızın geleceğini koruma altına almaya özen gösteriyor, bu konuda gereken adımları hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu doğrultuda, Influencer Merve Veziroğlu ile birlikte hayata geçirdiğimiz “Kühne ile Boş Geçme” sloganlı workshop etkinliğimiz de hayata geçirdiğimiz geri dönüşüm projelerimize güzel bir örnek oluşturdu. Etkinlikte, yemeklerin lezzetine lezzet katan Kühne ürünleri kullanıldıktan sonra boş kalan cam kavanozlar, yılbaşı konsepti odağında süslenerek dekoratif birer objeye dönüştürüldü ve böylece yeniden kullanıma kazandırılmış oldu.

Ahşap boncuk, sim, kurutulmuş çiçek, hasır ip gibi malzemelerle süslenen cam kavanozların geri dönüştürülme sürecinin son adımında ise kavanozlara LED’li ışıklandırma uygulandı. Tüm bu işlemlerin sonunda ise önceden içerisinde gıda ürünlerinin bulunduğu kavanozlar, artık tam da yılbaşı ruhunu yansıtan dekorasyon ürünlerine dönüştü.

Görsellerde olduğu gibi son derece pratik bir şekilde yeniden kullanıma uygun hale getirilen cam kavanozlarınızı siz de biraz yaratıcılık ve biraz da dekoratif malzeme ile farklı şekillerde kullanmak için geri dönüştürebilirsiniz. Hatta yalnızca kavanozları değil, tekrar değerlendirme olasılığı bulunan her tür atığı bu yöntemle bambaşka bir ürün haline getirebilirsiniz.

Geri dönüştürerek yeniden kullanıma kazandırdığınız ürünlerin fotoğraflarını ise #kuhneilebosgecme hashtag’i ile sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz!