You are here

Birbirinden Lezzetli Turşu Çeşitleri

Birbirinden Lezzetli

Turşu Çeşitleri

Turşu Çeşitleri Nelerdir? Birbirinden Lezzetli Turşu Çeşitleri

Turşu dendiğinde hemen hemen herkesin aklına hafif eksi tadı ile ağız sulandıran nefis bir salatalık turşusu gelir. Her ne kadar salatalık turşusu en sevilen turşu çeşitleri arasında yer alsa da, bu alanda çeşit sayısı tahminlerin de üzerinde! Kühne, en lezzetli turşu çeşitlerini sizlere sunuyor. Bu sofrada herkesin damak tadına uygun bir turşu mutlaka vardır.

Klasikten Vazgeçemeyenlere: Türk Tipi Turşular

Turşunun Türkiye mutfağında vazgeçilmez bir yeri olduğunu bilen Kühne, birbirinden lezzetli Türk tipi turşu çeşitlerini sizlere sunuyor. Türkiye’deki klasik reçetelere sadık olarak geliştirilen Türk tipi turşularda, bol tuz ve nefis sarımsak aroması ön planda. Türk tipi karışık turşu, Tük tipi salatalık turşu-su ve Türk tipi kornişon turşusu; Kühne’nin bu mutfaktan ilham alarak ürettiği nefis turşu çeşitleri arasında yer alıyor. Üstelik bu turşu çeşitleri, kullanım şıklığı ve ihtiyaca göre pek çok faklı boyda alınabilir.

Kalbi Sahillerde Kalanalara: Ege Usulü Kornişon Turşusu

Ülkemizin zengin mutfağında herhangi bur ürünün tarifini, tek bir bölgeye atfetmek zor… Konu turşu çeşitleri olunca da bu kural değişmiyor. Her bölgenin kendine has bir turşu kurma yöntemi mevcut. Bunlar arasında en sevilen yöntemlerden bir tanesi de Ege usulü turşu çeşitleri… İçerisindeki defne yaprakları, dereotu ve sarımsağın birleşmesi ile ortaya çıkan benzersiz tat, sizi kendine hayran bıraka-cak.

Almanların Bir Bildiği Var!: Alman Tipi Turşular

Turşu konusunda Türkiye’nin mutfağı kadar meşhur olan bir coğrafyaya gidiyoruz şimdi! Alman-ya’dan gelen turşu çeşitleri de oldukça ilgi çekici.

Biraz Tuz Biraz Şeker: Gewurzgurken

Alman turşu çeşitleri arasında dikkati çeken en önemli unsurlardan biri şeker kullanımı. Bu özellik Kühne’nin Gewurzgurken turşusunda da ön plana çıkıyor. Türk tipi turşulara göre daha az tuzlu ve aynı zamanda şekerli olan bu turşu tipi, yeni favori alışkanlığınız olabilir.

Hardalın Lezzetlendirdiği Turşu Çeşitleri: Alman Altın Serisi

Lezzetli turşulara biraz hardal ekledik! Kühne’nin Alman Altın Serisi Klasik Salatalık Turşusu, acılı ve normal çeşitleri ile yiyenleri memnun ediyor. Özel hardal tohumlarından üretilen, tatlı ve eksinin bir arada kullanıldığı bu turşu çeşitleri; farklı bir lezzet arayanların beğenisini kazanacak.

“Mangalda Turşu Olur Mu?” Demeyin!: Grill Gurken

Türklerin ve Almanların ortak noktalarından biri turşu ise, bir diğeri ile şüphesiz mangal keyfi! Bu iki fikri birleştiren Kühne, Grill Gurken ile yaz aylarında da severek tüketebileceğiniz bir turşu türünü sofralara kazandırıyor.

Özel Lezzetler Arayanlar İçin Farklı Turşu Çeşitleri

Turşu denince akla gelen salatalık olsa da, Kühne’nin turşu çeşitleri bunlarla sınırlı değil. Birbirinden farklı sebzelerden lezzetli turşular elde etmek mümkün. Siz sebzeyi seçin, turşulama işlemini Küh-ne’ye bırakın!

Acı Sevenlere Özel Turşu Çeşitleri

Hemen her turşunun kendine has hafif acılı biraz da sarımsaklı bir lezzeti vardır. Acı seviyesini bir adım daha yukarı çıkartmak isteyenler içinse, özel karışımlar mevcuttur. Kühne’nin Acı Biber Turşu-su, kırmızı ve normal Biberiye Turşusu ve Jalapeno Dilimli Acı Biber Turşusu çeşitleri; acı sevenlerin beğenisini kazanacak.

Meze Tadında Lezzetler: Farklı Sebzelerden Turşu Çeşitleri

Kühne’nin geliştirdiği benzersiz turşu çeşitleri, yemeğin içerisine katılan küçük bir detay olmaktan da öte, başlı başına bir meze görevi görüyor. Közlenmiş Biber çeşitleri, acılı ve normal seçenekleri ile sofralarına en pratik şekilde bir çeşit daha katmak isteyenlerin tercihidir. Közlenmiş Patlıcan ve Patlıcan Salatası da aynı pratikliği sunan öteki ürünlerdir.

Et yemeklerine lezzet katmak isterseniz, Gümüş Soğan Turşusu tam size göre. Koruyucu ve renklendi-rici içermeyen bu lezzetli turşu, yemeklerinize benzersiz bir dokunuş katacak.

Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen bir sebze arayanlara önerimiz: pancar! Pancar keyfini yıl boyu sürmek isterseniz eğer, pancar turşusu tam size göre. Sofralarına lezzet kadar sağlık da katmak isteyen-lerin tercihi Pancar Turşusu, Kühne’nin ürün yelpazesindeki en sevilen lezzetlerden bir tanesi.