İLETİŞİM

SİRKELER
En iyi malzemeler, incelikle işlendi

Yepyeni fikirler ve gelenekler bir arada!
İyi sirke üretmek istiyorsanız, en iyi malzemelerin ve doğal tariflerin yanında sahip olmanız gereken birçok şey vardır. Bunlar da deneyim ve tutkudur. Kühne her ikisine de sahip! Lezzetli sirke spesiyalleri bakımından zengin ürün yelpazemiz sirke üreticiliğindeki 300 yıllık deneyimimizi yansıtır. Her bir damlası yeni bir deneyim. İsterseniz sebzelerde isterseniz meyvelerde kullanın, marine karışımları hazırlayın ya da salata sosu olarak kullanın. Kühne'nin sirkeleriyle kendinizi güvende hissedersiniz.

SİRKELER

ELMA SİRKESİ

Kühne Elma Sirkesi, üzüm sirkesinin kullanıldığı her yerde kullanılır. Elma sirkesinin diğer sirkelere oranla  daha fazla faydası bulunmaktadır;

  • Elma'da bulunan pektin, kandaki kolesterolü düşürür.
  • Sirkenin içerdiği potasyum sayesinde kalp dahil tüm kas yapısı güçlenir.
  • Sindirimi kolaylaştırır.
  • Elma sirkesi normal sirkeden daha fazla mineral ve vitamin içerir. İçerdiği mineraller sayesinde vücudun dengesini korur.
  • Elma sirkesinde bulunan yüksek miktardaki kalsiyum ileri yaşlarda gelişebilecek kemik erimelerine karşı vücuda direnç verir. Kühne elma sirkesinin 500 ml cam ve 500 ml, 1000 ml pet çeşitleri  vardır.

ÜZÜM SİRKESİ

Seçilmiş üzümlerin doğal fermentasyonu ile elde edilmiştir. Tortusuz, berrak ve yoğun aromalıdır.  Fermantasyon sonucunda elde ettiğimiz sirke depolama tanklarında dinlendirilir ve daha iyi bir aromaya sahip olması sağlanır. Üzüm sirkesi de filtre edilerek, sirkenin sterilize olması ve berraklaşması sağlanır. Filtre edilen sirke doluma hazır hale gelmiştir.Dolumu yapılacak üzüm sirkesi içerisine yasal sınırlar dahilinde koyduğumuz antioksidan dışında katkı maddesi konulmaz

LİMON&SİRKE

Kühne Limon & Sirke doğala özdeş limon aromasından elde edilmiştir. Tabii tortuludur, çalkalanarak kullanımı tavsiye olunur. Kühne limon sirkesi 500 ml'dir.

Nar Sirkesi

Türkiye'de ilk kez Kühne tarafından üretilen Nar Sirkesi, yeşil salata, kısır, meze gibi nar ekşisi ve limonun kullanıldığı her yemeğe eşsiz bir lezzet verir. Bunun yanısıra Kühne Nar Sirkesi, içerdiği C vitamini ile vücudunuzun bağışıklık sistemini güçlendirir. Kolesterolü, tansiyonu ve şekeri dengeleyen özelliği ile kalp sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Kühne nar sirkesinin 500 ml cam şişesi vardır.

Aceto Balsamico di Modena

Dünyada gurme yemeklerin vazgeçilmezleri arasında olan Balsamik sirkenin anavatanı İtalyadır. Kühne Balsamik Sirke (Aceto Balsamico Di Modena), adını aldığı Modena şehrinde, konsorsiyumun onayladığı sertifikalı 10 üretici tarafından üretilmektedir. Kühne Balsamik Sirke bu on üreticiden biri olan Ponti firmasından alınmakta ve İzmir Kemalpaşa fabrikamızda şişelenmektedir.
Kühne Balsamik sirkenin 250 ml ve 500 ml cam çeşitleri vardır.

BEYAZ BALSAMİK

TEMİZLİK SİRKESİ

Kühne doğal temizlik sirkesi, çok amaçlı kullanıma uygundur. Sebze ve meyvelerde, bozdolabı, çamaşır - bulaşık makinesi, kristal, cam eşya, kesme tahtası, banyo, yer ve fayans temizliğinde kullanabilirsiniz. Gümüşleri parlatmada da kullanılabilir.